#2855
Селтик Claddagh Прстен, Големина 24cm
Категорија
Метал занаети
Статус
Активни
Начини на плаќање
  • Paypal
  • MoneyGram
  • Банкарски трансфер
превозот цена
  • MK превозот цена: 311.52 ден
  • Меѓународен превозот цена: 311.52 ден
време на испорака
15-30 дена со валидни онлајн следење
се враќа
се враќа прифатени
купувачот заштита
гаранција за цел приемот или пари наплата
Продавачот информации

Продадено од zanaeti

Член од: 23.04.2015


Види повеќе предмети од овој продавач

Повеќе за ставка
Именуван по неговото родно место, прстен потекнува од рибарското село на Claddagh на западниот брег на Ирска. Иако постојат многу легенди околу приказната за прстенот на дизајнот, една особено романтично легенда оди вака: Ричард Џојс требало да биде во брак со својата вистинска љубов. Пред свадба може да се случи, сепак, тој беше киднапиран од пирати и продаден во ропство, на Крајот на краиштата, тој беше врза за goldsmith и таму тој ги научил да се направи накит. Тој создаде прстен со две раце cradling на крунисан срцето и кога тој конечно успеа да избега неговата indenture, тој го донесе прстенот назад кон Claddagh со него. Неговата сакана не биле во брак во текот на неговото долго отсуство, па тој ја даде прстен тој би се направени и тие биле во брак веднаш. Се разбира, тие живееле засекогаш среќно! Големина 24cm.
Осврти

Вашиот е-мејл адреса:

Прашање: