#2844
Став Народната Уметност Девојка, Хаити Челик Тапан Уметност, Затворен & Отворено Метални Скулптури, Големина 10x88cm
Категорија
Метал занаети
Статус
Активни
Начини на плаќање
  • Paypal
  • MoneyGram
  • Банкарски трансфер
превозот цена
  • MK превозот цена: 321.06 ден
  • Меѓународен превозот цена: 321.06 ден
време на испорака
15-30 дена со валидни онлајн следење
се враќа
се враќа прифатени
купувачот заштита
гаранција за цел приемот или пари наплата
Продавачот информации

Продадено од zanaeti

Член од: 23.04.2015


Види повеќе предмети од овој продавач

Повеќе за ставка
Метал уметност работа скулптура, рачно изработени. Ова е рачно направена оригинални композиции на Хаити метал уметност, изработени од рециклиран челик тапани и да ти донесе, преку фер трговски практики. Таа е создадена во традиционалните мода; уметникот користење на едноставни рачни алатки за двете cutwork и детали. Големина 10x88cm.
Осврти

Вашиот е-мејл адреса:

Прашање: