#1137
Grishka со alenushka лен лен кукли поставени, природни бои, уметност и занаети на белорусија
Категорија
Партал Кукли
Статус
Активни
Начини на плаќање
  • Paypal
  • MoneyGram
  • Банкарски трансфер
превозот цена
  • MK превозот цена: 344.10 ден
  • Меѓународен превозот цена: 344.10 ден
време на испорака
15-30 дена со валидни онлајн следење
се враќа
се враќа прифатени
купувачот заштита
гаранција за цел приемот или пари наплата
Продавачот информации

Продадено од zanaeti

Член од: 23.04.2015


Види повеќе предмети од овој продавач

Повеќе за ставка
Две лен лен кукли, Grishka и Alenushka, убава и уникатна традиционална уметност и занаети на Белорусија. Куклите биле рачно изработени од страна на локалните artesans во длабока Belarussian село, следејќи старите традиции. Тие се многу убаво производ за вашата колекција. Висина за двете кукли е 10 цм.
Осврти

Вашиот е-мејл адреса:

Прашање: